Orflame svět

SVĚT PLNÝ MOŽNOSTÍ

Poslání Oriflame je krásně jednoduché – pomáhat lidem plnit si své sny. Může působit ambiciózně, když však slyšíme neuvěřitelné příběhy o úspěších, které naše obchodní příležitost přinesla lidem v průběhu let, zní najednou velmi realisticky. Abychom se dozvěděli více, položili jsme několik otázek senior viceprezidentovi Oriflame Michaelu Cervellovi, řediteli oddělení Strategie a rozvoj podnikání.

1. PROČ JE PŘÍLEŽITOST ORIFLAME JEDINEČNÁ?
Je to díky kombinaci několika faktorů. Řekl bych, že téměř všechny z nich jsou pevně spojeny s naším švédským dědictvím. Když například říkáme, že naše příležitost je dostupná pro všechny, myslíme to opravdu vážně. Stát se kosmetickou poradkyní Oriflame je velmi jednoduché a bez rizika, na rozdíl od mnoha našich konkurentů. A jakmile se k nám lidé připojí, záleží jen na jejich rozhodnutí, jak hodně či málo se chtějí Oriflame věnovat. Neexistuje žádný tlak na dosažení cílů prodeje. Žádné skryté léčky. Pouze příležitost růst a stát se tak úspěšným, jak si sami přejete. Myslím, že je to docela progresivní obchodní model.

2. MŮŽETE SE S NÁMI PODĚLIT O NĚJAKÉ ÚSPĚŠNÉ PŘÍBĚHY?
Nejsem si úplně jistý, kde začít. Je to nejen obrovské množství příběhů, ale i široká škála úspěchů – finančních i emocionálních. Nedávno jsem například slyšel o poradkyni v Polsku, která pracovala na částečný úvazek ve státním úřadě a připojila se k Oriflame jen proto, aby měla co dělat ve volném čase. Kromě přivýdělku ji nejvíce bavilo to, že se dostala z kanceláře a mohla se setkávat s novými lidmi. Nakonec se ve svém městě brzy stala společenskou hvězdou a získala obrovskou zákaznickou základnu. Nemá ambice registrovat další nováčky či budovat linii, chce se jen setkávat s novými lidmi a vydělat si nějaké peníze navíc. Obohatila svůj každodenní život, zvýšila si sebevědomí – a to je podle nás fantastické.

Na rozdíl od mnoha společností často doporučujeme našim poradcům, aby neinvestovali do zásob. Vždy totiž existuje riziko, že nebudou moci prodat všechny výrobky. A to prostě není udržitelný způsob podnikání.

Dalším příkladem je dvojice z Indie, která se připojila k Oriflame z jednoho hlavního důvodu – aby umožnila své dceři získat dobré vzdělání a ty nejlepší životní vyhlídky. Díky Oriflame – a jejich tvrdé práci – nakonec vystudovala velkou univerzitu v Americe, získala právnický titul a nyní má skvělou práci v globální společnosti. Samotný pár se stal globálními lídry Oriflame a pomohl tisícům dalších lidí změnit jejich životy k lepšímu.

3. TAMILLA POLEZHAEVA JE V ORIFLAME SYMBOLEM ÚSPĚCHU. MŮŽETE NÁM O NÍ ŘÍCI VÍCE?
Od její smrti uplynulo již několik let, zůstává však neustálým zdrojem inspirace pro tisíce lidí, kteří měli to štěstí se s ní setkat. Několikrát jsem měl příležitost s ní hovořit, poslechnout si její zkušenosti a oslavovat její úspěchy na našich globálních konferencích. Byla nezastavitelná! Neuvěřitelně pozitivní a odhodlaná. Myslím, že právě ona se setkala při zvaní lidí k Oriflame s odmítnutím vícekrát, než kdokoliv jiný; přesto však stále pokračovala dál.

Vztah mezi managementem a Tamilou byl opravdu partnerský a společně jsme vybudovali obrovské podnikání. Skutečnost, že Oriflame musel stále přidávat vyšší kroky a tituly na Cestě k úspěchu, jen aby s ní udržel krok, mluví za vše.

Mám pro vás dobrý příběh: Na jedné akci Tamilu oslovil jeden lídr a odvážně prohlásil: „Chystám se tě předběhnout, Tamillo!“. Na to Tamilla okamžitě upřímně odpověděla: „Jak vám s tím mohu pomoci?“ Překvapený a zmatený muž se omluvil a řekl, že jen žertuje. Tamila však odpověděla: „Ale já jsem nežertovala. Vážně, jak vám mohu pomoci?“

Tento příklad fantasticky dokládá, jak byla láskyplná, inspirující a okouzlující. Její elán a odkaz nyní převzali její manžel Vladimír a dcera Schnezana.

4. EXISTUJE RECEPT NA ÚSPĚCH?
Všichni naší lídři a lidé v managementu Oriflame mají něco společného. Důležité tu není obrovské ego, pouze velká vnitřní motivace a odhodlání vydat ze sebe maximum. Ve skutečnosti lze říci, že většina z nich jsou velmi „obyčejní“ lidé. Žádná prestiž. Jen milí, skromní lidé, kteří se nevzdávají.

5. JAKÁ JE DALŠÍ VELKÁ PŘÍLEŽITOST PRO ORIFLAME?
Jednoznačně vývoj nových digitálních nástrojů pro naše poradce a lídry. Se správnými nástroji na správných trzích je potenciál rychlého růstu Oriflame skutečně obrovský. Zejména v kombinaci s naší jedinečnou kulturou.

 AUTOR TEXTU: MIKE HIBBS, EDITED BY: JEANETTE OLSSON FOTOGRAF: ORIFLAME
Zdroj: www.oriflame.cz
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *