kardio cvičení

Máte pocit, že je konečně čas začít plnit novoroční předsevzetí? Pomůžeme vám. Tady jsou 3 jednoduché tipy na kardio cvičení, které vám pomohou začít s novým zdravým rituálem.

1. CVIČENÍ S VLASTNÍ VAHOU
Cvičení, při kterém využíváte váhu vlastního těla je skvělé, protože ho můžete provádět ve vlastním obývacím pokoji, v hotelu či na zahradě s dětmi. Zkuste výskoky se vzpažováním, prkno s přitahováním nohou k hrudníku a sklapovačky, a opakujte co nejvyšší počet cviků.
Nejprve cvičte krátké sestavy, cca 5-15 minut, abyste zůstali motivovaní, a rozhodněte se pro 2-3 dny týdně. To je maximálně 45 minut cvičení za týden – a to se dá zvládnout, že? Kardio můžete zkombinovat se silovým tréninkem; je zdarma a nabízí nekonečné možnosti, které vás zachrání před nudou. A teď už nemáte žádné výmluvy!

2. POUŽIJTE SVÉ TĚLO JAKO DOPRAVNÍ PROSTŘEDEK
Vždycky choďte po schodech (můžete je i vyběhnout, pokud máte energii!), během oběda běžte na procházku, vystupte z autobusu dříve a poslední kus uběhněte a na týdenní nákup jeďte na kole. Všechny tyto drobnosti, které zajistí, že budete mít v každodenním životě více kardia, znamenají velký rozdíl pro vaše každodenní zdraví. Například vyjít osm poschodí denně snižují riziko předčasného úmrtí o 33 %!

3. HRAJTE SI!
Zatančete si sólo v kuchyni, zahrajte si fotbal s dětmi, závoďte se svým psem nebo jděte na túru s kamarády, abyste si zrychlili tep. Tento typ pohybu vám nebude připadat jako cvičení, stále však spaluje tuky a zlepšuje vytrvalost, schopnost regenerace a imunitní funkce. Když se dobře bavíte, spíše si udržíte nové zvyky, buďte tedy kreativní a aktivní tak, jak vás to baví! Hraní a zábava uvolňuje serotonin, pomůže vám lépe spát a zvedne vám náladu i hladinu energie.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *